Akcie ŠKD 2023/2024

• ŠKD – Vianočné ľudové tradície

• 22.12.2023 20:30
        •    Predvianočný čas je spätý s rôznymi ľudovými zvykmi a tradíciami. Žiaci navštevujúci ŠKD navštívili školskú knižnicu, kde mali možnosť pozrieť si krásne ľudové rozprávky zamerané na túto tému. Dozvedeli sa napríklad to, ako si dievčatá na Luciu vyveštili svojho budúceho manžela, a prečo na Barboru vykvitne čerešňová vetvička. Najviac ich zaujala rozprávka o Mikulášovi, v ktorej neposlušný chlapec musel zametať čertom v pekle. Nakoniec všetko dobre dopadlo a z neposlušníka sa stal najlepší chlapec v dedine. Deťom sa rozprávky veľmi páčili a takýmto hravým spôsobom zistili, ako sa ľudia v minulosti pripravovali na vianočné sviatky.
        • ŠKD-Vianočné tvorenie

• 18.12.2023 07:57
        • Predvianočný čas v ŠKD sme využili na výrobu vianočných ozdôb. Naši prváci vyrábali papierových anjelikov, ktorými si ozdobili vianočný stromček.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? - ŠKD

• 05.12.2023 15:11
        • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Pýtame sa detí v ŠKD. Túto otázku si kladieme už 6. rok vianočnej zbierky, ktorá sa stala úspešnou tradíciou na našej škole. Na 1.stupni s pomocou tr. učiteliek a vychovávateliek sa vyzbieralo 60 darčekov, za ktoré zo srdca ďakujem.

• Vianočná pošta v ŠKD

• 30.11.2023 14:18
        • Milý Ježiško...
          takto sa začali písať riadky žiakov v ŠKD, ktoré písali a kreslili obrázky pre Ježiška. Písali svoje tajné priania, darčeky, ktoré by si želali pod vianočným stromčekom.

• ŠKD - Súťaživé pohybové aktivity

• 27.11.2023 10:31
        •    Počasie posledných dní nám veľmi neumožňovalo pobyt na čerstvom vzduchu, preto sme na pohybové aktivity využívali iba priestory ŠKD. V priebehu týždňa si žiaci jednotlivých oddelení zmerali sily pri súťažiach cez prekážky, skákaní vo vreci i preťahovaní lanom. Ukázali v nich rýchlosť, obratnosť ale aj neskutočné množstvo energie, ktorú nebolo tak ľahko pri týchto aktivitách vyčerpať.